1. PVP-KENTİ Konu Görüntüleme Yarışması Başlıyor
    Duyuruyu Kapat

♣♣♣Video Cekme - Birle?tirme - Müzik Ekleme Içerde♣♣♣

Konu, 'Caps & Video & Resim Paylaşımları' kısmında Wh0sT_T1mE tarafından paylaşıldı.

1. Wh0sT_T1mE

Wh0sT_T1mE BANNED BANNED

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bilmeyen arkada?larıma yardımım olsun dıye paylasayım dedim.
    Öncelikle knightonlinede video çekmeye yarayan programın adi Fraps
    Frapsı (Tam Surum) RapidShare: 1-Click Webhosting[/URL]
    adresinden indirebilirsiniz..
    ?imdi frapsı indirdiniz kurdunuz
    Çalı?tırıp File kısmından open video file diyerek fraps dosyasındaki kaydetti?imiz dosyayı yüklüyoruz..
    Daha sonra video kısmında Copression yazan kısma tıklıyoruz ve buradan videoyu hangi codec'e göre yani hangi cins bir videoya dönü?türecegimizi seçiyoruz burada biçok seçenek var ancak en makul olanı Divx Low Motion dur.
    Divx Low Motion u seçip ok diyoruz daha F7 tu?una basıyoruz ve videoyu kayıt etmek için bir yer gösteriyoruz yakla?ık 1 dk süren bir i?lemden sonra 200 mb lık videomuz 2 mb haline dönü?üyor ba?ardınız Tebrikler
    .
    http://www.planetgamecam.com//index.php?locid=remotes
    Burası orjinal sitesinden Remote dizinidir.
    Dosya isimleri "remote_XXXX.gcs"dir. XXXX olan kısımları de?i?iktir.
    Sizin bu dosya isimlerindeki "remote_" yazısını "video_" olarak de?i?tirmeniz gerekiyor.
    VIDEO EDITLEME [Kesme Birle?tirme Ve Müzik Ekleme ]
    VirtualDub-1.7.1 programının linki (1.2 mb). Direct download link'i... (Güncel)
    SourceForge.net: Downloading ...[/URL]
    Windows Movie Maker 2 için, inndir.com'dan download linki... (8.14mb)
    Windows Movie Maker - Programının Detaylı Tanıtımı, Kullanıcı Yorumları - innDir.com -[/URL]
    İsteyenler, WMM2 için Creativity Pack'i de yükleyebilir. (24mb)
    http://download.microsoft.com/downlo...ity_mmfull.exe
    Videoyu sıkı?tırılmı? olarak kaydetmek için gerekli video codec paketi
    ACE Mega CoDecS Pack 6.03 (49 mb) (İndirmeniz gerekmez)
    ACE Mega CoDecS Pack 6.03 Download - Softpedia[/URL]

File/Open Video ile üzerinde çalı?mak istedi?imiz videoyu açıyoruz. Veya videoyu sürükle/bırak yaparak VirtualDub penceresine atın.

tu? özelikleri;
    1- Videonun ham, i?lenmemi? halini gösteren ekran (Input Video) F9 tu?u bu ekranı açar/kapatır
    2- Videonun i?lendikten sonraki halini gösteren ekran (Output video) F10 tu?u bu ekranı açar/kapatır
    3- STOP, videoyu oynatmayı durdurur
    4- PLAY (sa?) sadece 1.ekranı oynatır. Bo?luk tu?u
    5- PLAY (sa? ve sol) 1. ve 2. ekranı oynatır.
    6- Videonun ilk karesine (ba?ına) gönderir. Ctrl+Sol Ok
    7- Önceki frame'e gönderir (1 kare geri gidersiniz) Sol ok tu?u
    8- Sonraki frame'e gönderir (1 kare ileri gidersiniz) Sa? ok tu?u
    9- Videonun son karesine (sonuna) gönderir. Ctrl+Sa? Ok
    10- Önceki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sol ok
    11- Sonraki Key frame'e (kontrol karesine) gönderir. Shift+Sa? ok
    12- Geri senaryo tu?u. Bir önceki sahne de?i?imine kadar hızlıgeri oynatır
    13- İleri senaryo tu?u. Bir sonraki sahne de?i?imine kadar hızlı ileri oynatır
    14- İ?aretçinin bulundu?u yeri ba?langıç olarak i?aretler. Home tu?u
    15- İ?aretçinin bulundu?u yeri biti? olarak i?aretler. End tu?u
    16- O anda bulundu?unuz video çerçevesinin sayısını gösterir
    17- O anda bulundu?unuz video çerçevesini Saatakika:Saniye:Salise olarak gösterir
    Sonda bulunan [] içindeki harflerin anlamı : (O anda bulunulan çerçevenin tipi)
    [ ] AVI delta frame
    [D] AVI dropped frame
    [K] AVI key frame
    MPEG-1 intra frame
    [P] MPEG-1 forward predicted frame
    MPEG-1 bidirectionally predicted frame
    18- Kaydırma çubu?u ve i?aretçi. Herkes ne oldu?unu biliyordur...

Bu tu?ların arasında ö?renmeniz gereken en önemli tu?lar HOME, END ve DELETE tu?udur. Videoda olmasını istemedi?iniz bölümün ba?langıcına kaydırma çubu?unda gelin ve HOME tu?una basın. Kesmek istedi?iniz bölümün sonuna gelin ve END tu?una basın. Aradaki kısım kaydırma çubu?unda i?aretlenecektir. DELETE tu?una bastı?ınızda ise o bölüm videodan çıkartılacaktır.

Pencerelere sa? tıkladı?ınızda bu menü kar?ınıza çıkar. Daha rahat çalı?manız için buradan video pencerelerinin görünümünü ayarlayabilirsiniz.

GameCam'e kayıtlı kullanıcı de?ilseniz videonuz sessizdir.
    Videonuza ses eklemek isterseniz (sadece wav formatını kabul ediyor) Menüden Audio/WAV Audio'yu seçin, açılan pencereden ekleyece?iniz wav dosyanızı seçin. Böylece müzik eklemi? olacaksınız. videoyu sıkı?tırdı?ınız gibi müzi?i de sıkı?tırmanız için format seçmeniz gerekiyor. Bunun için müzi?i ekledikten sonra Audio/Compression'a tıklayarak uygun bir müzik sıkı?tırma formatını seçin. Virtual Dub ile müzik eklemenizi önermiyorum, hem kalitesi dü?ük oluyor hem de kaydederken müzi?i bozuyor (müzik bazı yerlerde hızlanıp yava?lıyor) Bilginiz olması için anlatıyorum...

Sizin HDD'inizde yeterli yer yoksa buradan uygun sıkı?tırma formatı seçebilirsiniz. Size önerebilece?im bir sıkı?tırma formatı yok. Deneme yanılma yöntemi ile kendinize uygun kalite/boyut bakımından en iyi formatı seçmelisiniz. (bilgisayarınızda Video codec pack yüklü olması gerekiyor)

Örnek olması açısından DivXPro(tm) 5.2.0 Codec'i ve ayarlarını görebilirsiniz.
    Video/Filters menüsüne girip ADD tu?una basarak videonuza istedi?iniz filtreyi ekleyebilirsiniz. Ben örnek olması için TV (eski siyah/beyaz tv'lerdeki görüntü için) ve flip horizontally (yatay çevirme) ekledim. VirtualDub ile herhangi bir filtre eklemenizi tavsiye etmiyorum. Bu i?i windows Movie Maker2 daha iyi yapıyor (bazı filtreler WMM2'de yok). Ben bilginiz olması açısından anlatıyorum.
    Videonuzu kaydetmek için File/Save as avi'yi seçin. E?er HDD'inizde yer varsa videoya herhangi bir sıkı?tırma uygulamayın. Herhangi bir filtre de uygulamanızı önermiyorum. Virtual Dub ile videonuzu istedi?iniz gibi parçalayın, ben size nasıl birle?tirilece?ini de anlataca?ım
    VirtualDub ile sıkı?tırılmamı? olarak kaydetti?iniz videoların 1 dakikası yakla?ık 1gb yer kaplayacaktır.
    Resimdeki 1 dakika 20 saniyelik video 1.359mb yer kapladı.
    Videolarınızın hepsini bir dizinin içine atmanızı tavsiye ederim.

--WINDOWS MOVIE MAKER 2 (WMM2) --
    WMM2'yi açın, Videolarınızın hepsini mouse ile seçip, sürükleyip wmm2'nin Collections bölümüne bırakın. Veya TASK menüsünden IMPORT VIDEO'ya tıklayarak, videolarınızı seçin. Videolarınızın hepsi Collections bölümünde kendi isimlerindeki dizinlere gelecek.
    Videolarınızı teker teker sürükleyerek alt kısımdaki STORYBOARD'a bırakın. İstedi?iniz videoyu istedi?iniz sırada koyabilirsiniz.
    Videoları sürükleyip bıraktıktan sonra STORYBOARD'daki süreye uygun bir müzik seçin ve videoları ekledi?iniz gibi müzi?i de ekleyin.

Filmimize müzik de ekledikten sonra biraz da göze ho? gelen efektler ekleyelim. Efektleri de sürükle bırak yöntemiyle filmimizdeki uygun yerlere ekleyelim

Efektleri ve geçi? efektlerini videonun birle?me yerlerine de?il de ortasında bir yere eklemek isterseniz, önizleme penceresinin altındaki □*□ i?aretine tıklayarak filmi 2'ye bölebilirsiniz

Filmlerin arasına geçi? efekti ekleyelim.

Filmlere yazı ekleyelim ;

Add title at the beginning of the movie -> Filmin ba?ına yazı eklemenizi sa?lar
    Add title before the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden önce yazı ekler.
    Add title on the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmin üzerine yazı ekler
    Add title after the selected clip in the timeline -> STORYBOARD'da seçilen filmden sonra yazı ekler
    Add credits at the end of the movie -> Filmin en sonuna yazı ekler.

Tüm de?i?iklikleri yaptıktan sonra filminizi ba?tan sona alıcı gözle seyredin ve hatalarınızı yakalamaya çalı?ın. Buldu?unuz hataları da düzeltin. Unutmayın ki filminizi birçok ki?i seyredecek ve hata arayacaktır...
    Her?ey tamamsa filmimizi kaydedebiliriz. Save to my computer'i seçin. Size kaydedilece?i yeri, dosya ismini, kalitesini sorduktan sonra kaydetmeye ba?layacaktır. Geçerli sıkı?tırma ayarları zaten en iyi durumda kayıt için seçilidir, hiçbir de?i?iklik yapmanıza gerek yok. Videonuzun boyutuna ve kalite seçiminize göre bu uzun zaman alabilir. Bilgisayarınız video ile u?ra?ırken ba?ka bir program açmanızı önermiyorum. Bu videonuzda takılmalara sebep olabilir.

NOT : FRAPS TERCİHİMDİR :)

2. Castro

Castro BANNED BANNED

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cevap: ♣♣♣Video Cekme - Birle?tirme - Müzik Ekleme Içerde♣♣♣

Te?ekkürler

3. Rev3nqe

Rev3nqe Yeni Üye Kayıtlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Ty Paylasm ßilmeyen Arklarin I?ine Yaramıstr :)

4. Kesici

Kesici BANNED BANNED

Beğenilen Mesajlar:
    2

Ty PayLa?ım

5. Lemus

Lemus Yeni Üye Kayıtlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Fraps ı kimseye tavsiye etmiyorum a?ırı ?ekilde boyut yaratıyor :D

6. By_Asicocuk

By_Asicocuk BANNED BANNED

Beğenilen Mesajlar:
    0

Linkde Sorun War

7. YouROwNStyLe

YouROwNStyLe Yeni Üye Kayıtlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Ben zaten sınırsız çekiyom bu kadar bilem u?ra?mıyom 1 yere tıklayıp rakam yazmam yetiyor :D

8. M[i]ayke

M[i]ayke Yeni Üye Kayıtlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Te?ekkürLer

Sayfayı Paylaş