Duyuruyu Kapat
TCK 20. Madde ile 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre PvP-Kenti Server Tanıtım forumumuzdaki mesajlardan dolayı doğacak tüm sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir. Tüm hukuksal şikayetler için buradan bizimle iletişime geçmeniz halinde en geç 1 hafta içinde gerekli işlem yapılıp tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Mavi Kapak Kampanyası

Konu, 'Off-Topic' kısmında usR tarafından paylaşıldı.

 1. usR

  usR Üye
  Kayıtlı Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  142
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  HER TÜRLÜ PLASTİK KAPAK (RENK, BOYUT, KIRIK VE EZİK OLMASI ÖNEMLİ DEĞİLDİR


  [​IMG]

  Proje Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen TOYGAR’ ın girişimleriyle başlatılan ve Proje Ekip Sorumlusu Bülent BAŞOĞLU ile koordinasyonu sağlanan projemiz tamamen engelli vatandaşlarımıza destek vermek amacıyla oluşturulmuştur. Tüm ambalajlarda bulunabildiği ve kolay toplanabildiği için plastik kapaklar tercih edilmiştir. Projemizin tekerlekli sandalye dağıtımları 12 Kasım 2010 ve 08 Nisan 2011 tarihlerinde saat 13.00' de Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültemizin Bilim Sanat Amfisinde, 13.08.2011 - 14:30' da İstanbul Carousel Avm'de yapılmış olup; Ara gönderimler de dahil dağıtımlarda şu ana kadar (150 ton kapak toplandı) 520 adet araç teslim edilmiştir.

  Kapak toplama amacıyla sosyal ağlarda birçok sayfa ve grup açılmış olup, bazı dernek veya kişilerin toplanan kapakları kişisel menfaatleri doğrultusunda kullanıldığı öğrenilmiştir.Bu nedenle proje gönüllülerimize sağlıklı bilgiler vermek amacıyla 04.05.2011 tarihinde resmi Facebook ve Twitter hesaplarımız açılmış, desteğinizle kısa sürede binlerce gönüllüye ulaşılarak güncel bilgiler aktarılmaktadır.

  Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan bir çok engelli vatandaşımız maddi durum yetersizliği nedeniyle tekerlekli sandalye alamamaktadır! Projemiz ile gündelik yaşam koşullarında dışarı çıkamayan ve bu nedenlerle sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımız desteklenmesi amaçlanmaktadır.

  Proje gönüllülerimizin desteğiyle toplanan plastik kapaklarımız yapılan anlaşmalar ile 3 noktaya teslim edilmektedir.

  1- İzmirde Muzaffer Pınarbaşı Tesisleri
  2- Antalyada Güvenç Kağıtçılık
  3- Tarsus Kızılca Plastik

  Bu noktalar, geri dönüşüm işçilerinin toplayarak getirmiş olduğu geri dönüşüme uygun ürünleri ücret karşılığında almaktadırlar.Projemizde ise parasal alışveriş söz konusu değildir.Tamamen engellilerimize destek vermek amacıyla başlatılan bir projedir.Projemizde dağıtılan Otto Bock Centro S1 model manuel tekerlekli sandalyeler 580 – 750 TL. arasında ücretlendirilmekte olup, projemize destek veren firmalarla yapılan görüşmeler çerçevesinde 250 kg. (160.000 civarında kapaktır. Bu sayı kapak büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir.Çeşitli haber kaynaklarında 10.000 kapak olarak belirtilmiş olup, 10.000 Kapak 10 ile 15 Kg arasındadır.) kapak karşılığı 1 tekerlekli sandalye teslim anlaşması yapılmıştır. Her 250 kg kapak karşılığında 1 adet Otto Bock Centro S1 model manuel tekerlekli sandalye tarafımızca alınmakta ve sağlık kurulu raporuyla projemize başvuru yapan hak sahibi engelli vatandaşlarımıza sıralama ile verilmektedir.

  Projemiz sosyal sorumluluk projesidir. Para alışverişi söz konusu olmadığı için afiş, kutu vb. kampanya desteği ürünlerde dağıtılmamaktadır.Tamamen siz değerli gönüllülerimizin desteğiyle geniş bir kitleye yayılacaktır.Projemizin sürekliliği sizlerin değerli desteğine bağlıdır.Miktar önemli değildir.Çorbada benimde tuzum bulunsun diyorsanız lütfen kapak toplayınız ve bize gönderiniz.Unutmayınız; her sağlıklı insan ( Bizler ) bir engelli adayıdır.
  Her geri dönüşüm atığı geleceğimizdir ! Kapak dışındaki geri dönüşüm özelliği taşıyan diğer ürünleri ise lütfen Çevko Vakfına teslim ediniz.
  Desteğiniz için teşekkür eder, Kapaklarınıza sahip çıkmanızı temenni ederiz. SON TARİH = 2012 YIL SONU OLUP, SÜREKLİLİĞİ DESTEĞİNİZE BAĞLIDIR


  Web sitesi :
  http://www.kapaktoplama.com/
  Basında mavi kapak kampanyası

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.
   
 2. aPuStoL

  aPuStoL Üye
  Kayıtlı Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  311
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Cevap: Mavi Kapak Kampanyası

  Birçok okulda var ve birçok öğrenci teşvik edilmeye çalışıyor bu kampanyaya bizde çöpe atmak yerine kapak kutusuna atıyoruz
  Unutmayalım yaptığınız iyiliklerin karşılığını alacaksınz :)
   
 3. Champion

  Champion Kıdemli Üye
  Kayıtlı Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  3.931
  Beğenilen Mesajlar:
  291
  Cevap: Mavi Kapak Kampanyası

  Selam
  Bu tür sosyal destek projelerini sık sık görmek duymak isterim bende bunların bir destekcisiyim. Gerçekten destek vermek istiyorsanız, sandalye kazandırın dostlarımıza..

  Şuan takip ettiğim farklı bir projeyide paylaşmak isterim
  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği - Akulusandalye.org.tr
  destek vaadinize sadıksanız bu projeyede destek verelim
  Tabii, eğer amaç klavye başından yardım değilse..
   
 4. kombiservisi

  kombiservisi Yeni Üye
  Kayıtlı Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2013
  Mesajlar:
  21
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Cevap: Mavi Kapak Kampanyası

  kampanyaya ben de yardımcı oluuyorm. duyarlı vatandaşlar da mavi kapak toplamalı bence
   

Sayfayı Paylaş